Duyurular
Güncel Duyurular :

ERTEKTEN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Remzi Ertek, mağfiretin, bereketin ve lütfun bol olduğu üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili’nin başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini niyaz etti.
Ertek, mesajında; Kandillerin manevi feyizleriyle gönülleri aydınlattığını, zihinleri berraklaştırdığını ve günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönülleri arındırdığını belirtti.
Üç ayların müjdeleyicisi Regaib Kandili’ni karşılamanın sevincini paylaşan Ertek, “Dinimizin mübarek aylarının başlangıcı, rahmet ve bereket kapılarının açıldığı, yapılan dua ve ibadetlerin kabul gördüğü Recep Ayını, Regaib Kandili ile idrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Bu gece, günahlardan arınma, bereket, sağlık ve afiyet dileme adına Allah’a edilen niyazların karşılık bulduğu müstesna bir gecedir. Bir yıldır hayatımızda olan ve dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle birlikte tüm insanlık önemli bir imtihandan geçmektedir. Özellikle böyle zor dönemlerde birbirimize destek olmak adına yardımlaşmak Müslümanlar için önemli bir vazifedir. Bu vesileyle başta geçmişten günümüze vatan için gözünü kırpmadan şehadet şerbeti içen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. ” ifadelerine yer verdi.