Güncel Duyurular :

SU KANAL İDARELERİ ( SUKİ) İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

2560 Sayılı İSKİ Kanunu Su ve Kanal İdareleri İstişare toplantısı 11-13 Ocak tarihleri arasında Ankara’da yapıldı.

Ankara’nın Haymana ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Remzi Ertek, Hukuk Müşaviri Av. Ayşegül Yanar, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Mehmet Şengül katıldı. 

İstişare toplantısına 30 Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanal İdarelerinden yöneticiler yer aldı. Toplantıda 1981 yılında hazırlanıp yürürlüğe giren 2560 Sayılı İSKİ Kanunun, Büyükşehir Belediyelerine bağlı Su ve Kanal İdarelerinin sayısının artması hem de görev alanlarının 6360 Sayılı Yasayla Büyükşehir Belediyelerinin görev alanları gibi tüm il sınırlarını kapsaması nedeniyle günümüz şartlarına göre yeniden düzenlenmesi hizmet sürecindeki çalışmaları geliştirmek amacıyla  fikir alışverişi yapıldı. 

Su Kanalizasyon İdarelerinin geçmiş yıllardaki karşılaştıkları zorluklar ve edindikleri tecrübeler doğrultusunda vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Kanunda ne gibi düzenlemelerin yapılması gerektiği konusunda çözüm arayışlarına yönelik istişareler gerçekleştirildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek, 2560 sayılı İSKİ Kanunu  Su Kanal İdareleri Kanunda yapılacak düzenlemeler ve uygulamalar hakkında bilgi verdi. Ertek, ‘’Halkımıza daha hızlı ve daha kapsamlı hizmet verilmesinin önünün açılacağını söyleyerek bu düzenlemelerin SUKİ’lere ve halkımıza hayırlı olması’’dileklerinde bulundu.