Duyurular
Güncel Duyurular :

ESKİ Genel Müdürü Ertek’ten Berat Kandil Mesajı

Büyükşehir Belediyesi Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Remzi Ertek, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Ertek, kandil gecelerinin feyzinden ziyadesiyle yararlanmak gerektiğini belirterek mesajında şunları söyledi:

Peygamber Efendimiz’e (S.A.S), ümmetine şefaat hakkının bu gecede verileceği bildirilmiştir. Leyle-i Berat, günahların affolunması, nefsin esaretinin sona ermesi, Rahmet-i Rahman ile kuşatılma gecesidir.

Berat Kandili aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller, hepimiz için ruhani bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan gecelerdir. İnsanımızın anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Berat Kandili de tıpkı diğer kandil geceleri gibi toplumumuz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

 Bu duygu ve düşüncelerle Berat Kandilinizi en kalbi duygularımla tebrik eder, âlemi İslam’ın kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.”dedi